Yükleniyor...

Tavuklu Pay

Bilinmiyor Mutfağı | Süre: | Ekleyen: | İzlenme: 630
Süre: 40 dk
Servis: Zorluk: ZorMalzemeler
Hamuru Için:
200 gr. un
1 çay kasigi tuz
100 gr. (6 çorba kasigi + 2 çay kasigi margarin)
1
yumurta
Harci Için:
2 adet tavugun gögüs kisimlari
1 çay kasigi tuz
taze çekilmis
karabiber
30 gr. (2 çorba kasigi margarin)
2 çorba kasigi krema
1 çorba kasigi kiyilmis maydonoz
75 gr. iç
bezelye (haslanmis)
75 gr. havuç (küçük küpler halinde kesilip, haslanmis)
500 ml (2 su bardagi) Morney sosYapilis Tarifi
Harci hazirlamak için tavuklarin gögüs etlerini çikartip, kusbasi dograyin. Tuzlayip, biberleyin. Margarini bir tavada eritin. Yag kizarmaya baslayinca tavuklari ilave edin. Bir kasikla arasira karistirarak birkaç dakika sote edin. Etler pisince tavayi atesten alip, fazla yagini süzdürüp, atin. Krema, maydonoz, bezelye ve havucu ilave edip, karistirin.Harci bir kenarda saklayin. Hamuru hazirlamak için unu eleyin, tuzu ilave edip, karistirin. Margarini katip, kumlu bir doku olusuncaya kadar avucumuzun içiyle ovarak yedirin. Karisimi havuz biçiminde açin. Ortasina çirpilmis yumurtayi koyun. Un, yag karisimini yavas yavas yumurtaya yedirin. Pürüzsüz bir doku elde edince, hamuru nemli beze sarip, serin bir yerde yarim saat kadar dinlendirin. Dinlenmis hamuru merdaneyle yaklasik 1/2 santim kalinliginda açip, bir tart kalibinin içine döseyin. Kenarda tasan kisimlari, siyirarak alin. Piserken hamurun kabarmamasi için hamuru en az bes alti yerinden çatalla delin. Harci kalibin içine döseyip, üzerine Morney sosu dökün. Tavuklu payi, önceden isitilmis firina sürüp yaklasik 20 dakika, üzeri nar gibi kizarincaya kadar 180 dereceli önceden isitilmis firinda pisirin. Kalibin içinde hemen servis yapin.

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Tarifler

 
ara.gen.tr ağı
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.

firma hakkında
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.