Yükleniyor...

Bortsch Borç Çorbası

Diger Mutfağı | Süre: | Ekleyen: | İzlenme: 773
Süre: 20-40dk
Servis: 4-6
Zorluk: KolayMalzemeler
2 lt et suyu (2 Tablet Et Suyu olabilir )
2 büyük
pancar
2 büyük soğan
250 gr kadar
lahana
2 orta boy
patates
1 orta boy
kereviz
1 havuç
3 çorba kasıgı
domates salçası
50 gr margarin
3
defne yaprağı
Bir demet maydanoz sapı
4 – 5 diş sarmısak
1 tatlı kasıgı toz
seker
Tuz,
karabiber,
kırmızı biber
Servis esnasında yoğurt veya ekşi kremaYapilis Tarifi
2 litre et suyunu veya içine 2 et suyu tableti koyduğunuz çorba suyunu kaynamaya bırakız ve kaynayınca söndürünüz.
Pancarların kabuklarını soyunuz ve kibrit çöpü inceliğinde doğrayınız. Pancarları cam bir kaseye alınız. Plastik kaplar pancar rengine boyanır. Tuzla dövülmüş ve macun haline gelmiş sarmısakları pancarlara katınız ve bir miktar ovaladıktan sonra bir kenara ayırınız.
Soğan ince çintiniz ve yağ ile kavurunuz. Soğanlar ölünce içine domates salçası ilave ediniz, salça kokusunun yok olması için bir miktar daha soğanlarla beraber kavurmaya devam ediniz.
Şimdi pancarları ilave ediniz, ateşin altını kısınız pancarlar yumuşak bir hal alana kadar pişiriniz. Fazla kavurmayınız, pancarlar daha sonra çorba ile de pişeceği için çok yumuşak olur.
Hazırlamış olduğumuz et suyunu bu soğanlı, salçalı, pancar kavurmasına ilave ediniz. Şimdi küp halinde doğranmış havuç, kereviz, patates (Biraz büyükçe), doğranmış Lahana, Defne Yaprağı, şeker, bağlanmış maydanoz sapı çorbaya ilave ediniz.
Sebzeler yumuşak bir hal alana kadar kaynamaya bırakınız. Çorba pişince maydanoz sapı ve Defne Yapraklarını servisten önce çıkarınız. Ekşi Krema veya iyice çırpılmış Yogurtla beraber servis yapılır ve her tabaga konan bir veya iki çorba kaşığı yogurt ,corbaya özel bir lezzet verir.
Afiyet olsun…

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Tarifler

 
ara.gen.tr ağı
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.

firma hakkında
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.