Yükleniyor...

Bademli ve Kasar Peynirli Sebze

Diger Mutfağı | Süre: | Ekleyen: | İzlenme: 644
Süre: 60dk
Servis: 4
Zorluk: KolayMalzemeler
800 gr
Patates
200 gr
Bezelye
1 Adet Sogan
100 gr Jambon
1 Adet Mozzarella ya da
Dil Peyniri
4 Adet Domates
60 gr
Badem

Maydanoz
Etsuyu
Rendelenmis
Parmesan Peyniri Veya Eski
Kasar
Tereyagi
Tuz,
KarabiberYapilis Tarifi
Bir tavaya koydugunuz 20 gr (1 Çorba kasigi ndan biraz fazla) tereyaginda, dogranmis sogani öldürün. Bezelyeleri tuzunu ve karabiberini ekleyip birkaç dakika karistirarak pisirin
Patatesleri yikayip soyduktan sonra ince ince dilimleyin. Yagladiginiz bir firin tepsisinin dibine ilk patates katini dizin
Üstüne bezelyelerin yarisini, dilimlenmis mozzarelle ya da dil peynirinin yarisini, küp seklinde dogranmis domates ve jambonun yarisini döseyin.
Tuz, karabiber ilave ettikten sonra ikinci patates katini dizin. Diger malzemelerin kalanini da ayni sirayla koyup islemi bitirin.
Tüm yüzeyini 2 çorba kasigi kiyilmis maydanoz, ince dilimlenmis badem ve 2 çorba kasigi parmesan peyniri ya da eski kasar rendesiyle kaplayin.
Tüm malzemenin üstüne 4 kepçe etsuyu döktükten sonra kabi, önceden isittiginiz 180 derecelik firina verin. 45 dakika sonra çikarip ayni kapta servis yapin.

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Tarifler

 
ara.gen.tr ağı
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.

firma hakkında
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.