Yükleniyor...

Tarakli Brokkoli Çorbası

Diger Mutfağı | Süre: | Ekleyen: | İzlenme: 923
Süre: 60dk-Fazla
Servis: 8-10
Zorluk: KolayMalzemeler
30 g(2 çorba kaşığı)tuzsuz tereyağı
500 g brokkoli (çiçekleri ayrılmış; sap bölümleri soyularak, yaklaşık 2,5 cm boyunda kesilmış)
2
pırasa (ayıklanıp, yıkandıktan sonra,ince doğranmış)
1
patates (soyulup, zar biçiminde doğranmış)
1 dış sarmısak (ince kıyılmış)
1/2 tatlı kaşığı
kekik
bir tutam
karabiber (taze çekilmiş) yarim tatlı kaşığıtuz
1l(4 su bardağı)tuzsuz
tavuk suyu
3/4 tatlı kaşığı
kimyon
2 çorba kaşığılimon suyu (taze sıkılmış)
12,5 d (1/2 su bardağı)krema
250 gtarak etiYapilis Tarifi
Tereyağının yarısin ı ateşe dayanıklı birtencereye koyup, brokkoli çiçekleri ve sap parçaları, patates parçaları, sarmısak, kekik ve karabiberi ekleyin. Tencerenin kapağını kapatıp, % 100 ısıtılmış fırına vererek, sebzeleri 5 dakika pişirin.
Tencereyi ateşten alıp, tuz, tavuk suyu, 75 cl (3 su bardağı) su ve kimyonu ekleyin; buharın çıkması için kapağını hafıfçe aralık bırakarak kapatın ve % 100 ısıtılmış fırına verip, sebzeleri 15 dakika (her 5 dakikada bir karıştırın) pişirin. Limon suyunu ekleyip, bir 15 dakika daha (her 5 dakikada bir karıştırın) pişirin. Tencereyi fırından alıp, bir kenarda 10 dakika kadar ılındırdıktan sonra, sebzeleri blendır kabına aktararak, püre kıvamı alıncaya kadar karıştırın. Püreyi tencereye aktarıp, kremayı ekledikten sonra, % 100 ısıtılmış fırında 2 dakika pişirin. Sonra tencereyi fin ndan alıp, üstü kapal ı olarak bir kenara bırakın.
Başka bir tencereye kalan tereyağını koyup, tencereyi % 100 ısıtılmış fırına vererek, yağı eritin (yaklaşık 30 saniye). Tarak etlerini koyup, % 100 ısıtılmış fırında 30 saniye pişirin. Bir tahta kaşıkla karıştırıp, % 100 ısıtılmış fırında saydamhklarını yitirinceye kadar (30 saniye) pişirmeyi sürdürün.
Öbür tenceredeki kremalı çorbayı 8 çorba tabağına bölüştürün. Fırındaki tencereyi alıp, tarak etlerini de tabaklara bölüştürerek, çorbayı sıcak servis yapın.
Afiyet olsun...

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Tarifler

 
ara.gen.tr ağı
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.

firma hakkında
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.