Yükleniyor...

Fasulye Filizli Çorba

Fransa Mutfağı | Süre: | Ekleyen: | İzlenme: 597
Süre: 40-60dk
Servis: 4-6
Zorluk: KolayMalzemeler
bir tutam
karabiber (taze çekilmiş)
500 g dana eti (yağsız,şeritler halinde kesilmiş)
1/2 tatlı kaşığı pul kırmızıbiber
tatlı kaşığı zencefıl
2 çorba kaşığı
sirke
1 I(4 su bardağı) tuzsuz esmer et suyu
1 soğan (ince doğranmış)
6 dis sarmısak (ince kıyılmış)
250 g fılizlendirilmiş fasulye
250g olgun
domates (kabukları soyulup cekirdekleri çıkarıldıktan sonra,doğranmış)
4 çorba kaşığı
maydanoz (kıyılmış)
2 çorba kaşığı
soya sosuYapilis Tarifi
Bir tencereye karabiber, dana eti şeritleri, pul kırmızıbiber, zencefıl ve sirkeyi koyup, iyice karıştırdıktan sonra, oda sıcaklığında 30 dakika bekletin.
Bu arada ateşe dayanıklı büyük bir tencereye esmer et suyu, soğanlar ve sarmısakları koyup, tencerenin kapağını kapatarak, % 100 ısıtılmış fırına verin ve karışımı 10 dakika pişirin. Tencereyi fırından alıp, karışımı iyice karıştırdıktan sonra, tencereyi kapağını kapatarak yeniden fırına verin ve karışımı 10 dakika daha pişirin.
Filizlendirilmiş fasulyeleri bir süzgece koyup, üstlerine 2 I(8 su bardağı) kaynar su döktükten sonra, iyice süzdürerek, bir kenara bırakın.
Tencereyi fırından alıp, öbürtenceredeki beklettiğiniz dana etli karışıma ekledikten sonra, % 100 ısıtılmışfırına vererek, 3 dakika pişirin. Domatesler, maydanozlar, soya sosu (ya da şoyu) ve süzgeçteki fılizlendirilmiş fasulyeleri ekleyip, çorbayı üstü açık durumda % 100 ısıtılmış fırında 3 dakika daha pişirin. Tencereyi fırından alıp, çorbayı 4 çorba tabağına bölüştürerek, servis yapın.
Afiyet olsun...

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Tarifler

 
ara.gen.tr ağı
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.

firma hakkında
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.