Yükleniyor...

Ispanakli Makarna

Bilinmiyor Mutfağı | Süre: | Ekleyen: | İzlenme: 912
Süre: 60dk
Servis: 8
Zorluk: OrtaMalzemeler
1 Paket Burgu Makarna
1.5 Kase Ayiklanmis
Ispanak
1.5 Kase Labne Peyniri
2 Közlenmis Kirmizi Biber
3-4 Dal
Maydanoz
3 Çorba kasigi Süt
1 Çorba kasigi Tereyagi
1 Dis Sarmisak
2 Çorba kasigi Çam Fistigi
2 Çorba kasigi Rendelenmis
Kasar Peyniri
Tuz,
KarabiberYapilis Tarifi
1) lspanaklari bol suda yikayin. Diri kalacak sekilde tuzlu suda haslayip süzün.
2) Ispanaklar soguyunca elinizle sikip iri iri dograyin. Biberleri süzüp dilimleyin.
3) Maydanozu ayiklayip ince ince kiyin. Derin bir kasede labne peynir, kiyilmis biber ve maydanozu karistirin. Sütü ilave edip yumusak bir krema haline gelinceye kadar çatalla ezerek karistirin. Makarnayi bol tuzlu suda baslayip süzün. Tavada tereyagini eritip sarimsagi ilave edin. Sararincaya kadar kavurup yagdan çikarin. Ayni yaga çam fistigini ilave edin. Tahta kasikla karistirarak kavurup atesten alin. Kavrulan fistiklari peynirli karisima ilave edip harmanlayin.
4) Hazirladiginiz peynirli karisimi makarnaya ekleyin. Tuz ve karabiber ilave edip iyice karistirin. Derin bir cam kaseyi hafifçe isitin. Makarnali karisimdan bir kat yayip üzerine ispanak döseyin. En üstte makarnali karisim kalacak sekilde malzemeyi kat kat döseyin. Üzerine rendelenmis kasar peyniri serpin. Maydanoz yapraklari ile süsleyip hemen servis yapin.

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Tarifler

 
ara.gen.tr ağı
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.

firma hakkında
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.