Yükleniyor...

Sardalya Kebabi

Türk Mutfağı | Süre: | Ekleyen: | İzlenme: 732
Süre: 40 dk
Servis: 5
Zorluk: Orta

Malzemeler
Yarim demet maydanoz
1 kg sardalya
1 limon
2 çay kasigi tuz
3 bas sogan
3
domates
7 sivri biberYapilis Tarifi
Sardalyalari temizledikten sonra suyunun süzülmesi için tel süzgeçte bekletin.
Diger tarafta sogani piyaz seklinde dograyip tuzla ovun. Maydanozu ince ince kiydiktan sonra sogana katin. Domatesleri, kabuklarini soyup ve sulu kisimlarini ayirip irice dograyin. Biberlerin de tohumlu kisimlarini çikardiktan sonra irice dograyin.
Yagli kagitlari 20-25 cm boyunda kareler haline getirerek yayin ve üzerine zeytin yagi sürdükten sonra biraz piyaz yayin. Her bir Yagli kagit için 6-7 sardalya seçin. Sardalyalarin karinlarina da bir miktar piyaz koyun. Yanlarina ise domates ve biber koyup kagidi içindeki malzemeyi göstermeyecek sekilde iki ucunu birlestirerek paket haline getirin.
Firin tepsisini yaglayin ve paketleri yanyana dizin. Firini 250 dereceye isitip tepsiyi firina sürün. 30-40 dakika pisirin. Paketleri açtiktan sonra baliklari servis tabagina alip üzerine limon sikarak servis yapin.
Kalkan veya kiliç baliklari da ayni yöntemle pisirilebilir.

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Tarifler

 
ara.gen.tr ağı
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.

firma hakkında
ara.gen.tr, internetteki farklı mecralardaki içeriğin tek bir site üzerinden erişilebilmesi amacıyla kurulmuş bir internet ağıdır.